Červen voní létem
aneb sluníčkové dny u Barvínků
Do konce června zbývá už jen pár dní, prázdniny se nezadržitelně blíží a my si plnými doušky užíváme sluníčka a letní pohody. V tématu Zvířata celého světa jsme se seznámili se zvířátky a hmyzem žijících u rybníka a s tvory podmořského světa, tvořili jsme, zpívali, cvičili a hráli si, zkrátka jsme si naplno užívali každý den. Podnikli jsme zajímavou exkurzi za záchranáři a hasiči, oslavili Den dětí, naši předškoláci byli slavnostně pasováni na školáky, vydali jsme se na výlet na farmu se sladkým překvapením v podobě výborné zmrzliny, navštívili jsme výstavu Lega v základní škole, společně s rodiči navštívili akci na naší zahradě - Hurá, prázdniny a nejvíce času jsme trávili na zahradě, kde probíhala ranní i odpolední svačinka a spousta aktivit a her - třeba s vodním labyrintem, s bagříkem na pískovišti, s Legem a prohlížením knih na dece, kreslení a malování u stolečků na balkoně, lovení rybiček, brouzdání ve vodě, jízda na odrážedlech a koloběžkách… Velikou radost nám přinesla obrovská úroda ředkviček a kedlubnů z našeho vyvýšeného záhonu, které jsme si sami omyli, nakrájeli a společně s kamarády ochutnali:-)
Přejeme všem krásné sluníčkové dny plné pohody a radosti.
Monika Machová
28.06.2026