Předškoláci jedou aneb škola v přírodě

V týdnu od 13. 5. do 16. 5. 2019 jsme s našimi předškoláky uskutečnili školku v přírodě na téma „Po stopách lesních skřítků“. Zázemí nám poskytla chata Zátiší v Karlově pod Pradědem. Pravda je, že počasí nám vůbec nepřálo a „tři zmrzlí“ nám to dali náležitě znát – pršelo, poletoval sníh, foukalo, jen sluníčko nikde. Pro nás to ovšem nebyla žádná překážka. I přes nepřízeň počasí jsme byli dvakrát denně venku a prozkoumávali okolí a krásy zdejších lesů (krokoměr pana učitele hlásil 12-15 km).

Den obvykle začínal rozcvičkou v pyžamech, poté vydatnou snídaní a pro otužilce a vytrvalce se konal běh na kopec Klobouk. Dopoledne bylo vyhrazeno eko aktivitám v lese (stavění domečků pro hmyz, poznávání stromů a keřů, plnění záludných úkolů lesního skřítka apod.). Po výborném obědě a krátkém odpočinku jsme se vrhli na zábavu. Děti soutěžily, tančily, zpívaly, užily si karneval s přehlídkou masek či noční bojovku. Večer v postýlkách jsme si sice na naše maminky a tatínky vzpomněli, ale na slzičky nezbyl čas ani síla. Oči se nám zavíraly únavou.

Co dodat? Všechno hezké jednou končí, abychom se zase mohli těšit na něco nového … Chtěla bych poděkovat dětem za statečnost, bezva nápady i veselou náladu a také celému týmu, který se na realizaci této akce podílel.


Pavla a Milan