Rybičky ve třídě – naše akvaristika

Akvaristika – chov / pěstování / vodních živočichů a rostlin v akváriích

Ve třídě U klauna máme akvárium. Děti vlastním pozorováním získávají zajímavé informace o životě vodních živočichů, barevných parmičkách, tmavých i světlých skalárech, v neposlední řadě nádherných neonkách. Všechny tyto rybičky lahodí dětskému oku i duši. Častokrát se děti nemohou odpoutat od rybiček, pozorující jejich pohyb, zejména  při krmení. Cožpak tak našeho velkého lenocha – fousatého asi 12-ti cm ancitruse. Ten prospí většinu svého denního života. Přisaje se na samorost a ani se nehne. Jakmile snad ucítí či uvidí svou tabletu / potravu /, změní polohu a pohyb. Zakousne se a už nepustí.

Péče o akvárium

Denní údržba spočívá v kontrole života, pohybu ryb, jestli nám některá z rybek neuhynula, zda nedochází ke znečištění vody, k rozmnožování řas a jejich nalepení na stěny akvária. Pohledem zjistíme změnu – nazelenalá barva na skle. Významnou složkou je filtrace. Slouží jako malá čistička vody, ve které se zachycuje organický odpad.

Naše akvárium je malé, ale dětem stačí. Pokud chceme sledovat život v jiných akváriích, navštívíme prodejnu paní Martiny Rekové.

Miroslava Včelná

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA