Na návštěvě ve škole

V úterý 20. ledna 2014 skupinka 16-ti předškoláků, dvou tříd U klauna a U Berušky, navštívila své starší kamarády první třídy základní školy. Po přivítání paní ředitelkou Regínou Hajnou jsme na dveře této třídy zaklepali a v očekávání vstoupili mezi školáky, kde nás čekali kamarádi společně s paní učitelkou Irenou Santariusovou.

Vyzkoušeli jsme si sezení ve školní lavici, vyslechli jsme četbu z čítanky, vytleskávali rozklad slov na slabiky. Stavba z barevných kostek podle předkreslené šablony byla pro nás hračkou. To znamená, lehkou a snadnou. Rytmická část spojená s hrou na nám neznámý trubkový nástroj byla zajímavě nezvyklá. Podle zvuku jsme určovali název známé lidové písně. Co nás ve škole nejvíce zaujalo a na co se již nejvíce těšíme? Na to, co nemáme: interaktivní tabuli, poslech přes sluchátka, třída s pokusy a hlavně velká tělocvična.

Do školy se těšíme, ale nedovedeme si představit ty povinnosti, na které nejsme zvyklí. Veškeré činnosti a úkoly v mateřské škole plníme formou her. Pokud se nám nechce nebo nemáme dobrou náladu, tak hned nemusíme, ale vrátíme se k tomu za chvíli.

Již nyní se připravujeme na zápis do školy, kreslíme, stříháme, zpíváme, učíme se básničky a v klidu se soustředíme na další činnosti. Bystříme si postřeh i orientaci a hlavně smysl pro povinnost.

Čeká na nás velká změna!!!

Klauňáci a Mirka