Arboretum Nový Dvůr

Ani několik dešťových kapek nás neodradilo od výletu do nedalekého Arboreta Nový Dvůr u Opavy, které ukrývá a zároveň nabízí ke zhlédnutí své poklady a krásy.
Procházeli jsme kolem známých bylinek, přivoněli ke kytkám a schovali se ke kapradinám, i k tropickým a subtropickým rostlinám, které byly nadměrných velikostí, než na které jsme zvyklí.
Úžas nás přepadl na výstavě motýlů, jejichž barevnost, elegance a vznešenost nelze vyjádřit slovy. Se zájmem jsme pozorovali tu nádheru, která si jen tak poletuje mezi námi. Krása všech těchto motýlů vykouzlila na tvářích dětí úsměvy a potěšení.
Prostory Arboreta nabízí ke zhlédnutí různé druhy dřevin, jehličnanů, okrasných barevně kvetoucích keřů (Rododendrony) ale i velká lesní mraveniště vytvořená z větviček a měkkého jedlového jehličí.
Bystré zraky dětí objevily lesní jahody, pomněnky, luční kytky, šišky, a dokonce i houby.
Procházeli jsme se celým parkem a nevynechali jsme ani místní zoo koutek. Zde se děti setkaly s ovcemi, kozami a jejich mláďaty. Viděly i bažanty a kachničky mandarínské. Poslední výběh patřil zvířecí rodince vietnamských prasátek, od které se děti nechtěly vzdálit.
Celý park Arboreta je krásně rozkvetlý, voňavý, nabízí klid a přírodní krásy s velkým množstvím objevování a prožitků.

Alena Glejtková