Žijeme zimní olympiádou


Velkou sportovní událostí je v letošním roce zimní olympiáda konaná v ruském Soči.

Děti jsou zvídavé, a proto jsme se s velkou chutí pustili do zápolení se zimními sporty a vším, co se olympiády týká.

Vysvětlili jsme si, co znamenají olympijské symboly, mezi které patří olympijské kruhy, olympijský oheň, vlajky, medaile, sportovní disciplíny.

A už jsme mohli fandit!

Další informace jsme zaznamenali z televize, denního tisku a rádia. Zjistili jsme, že se olympiády účastní 88 zemí, závodí přes 6000 sportovců  je přichystáno 98 medailí.

A držíme pěsti!

Biatlon, sjezd, slalom, běh na lyžích, klasický závod, štafeta, to vše je lyžování. Do lyžařské disciplíny jsme přispěli písničkou „O splašené lyži“, výrobou papírového lyžaře, modelováním sportovce i lyžařskými závody ve třídě. Děti si na vlastní kůži vyzkoušely lyžařskou výbavu.

Nezbývá, než dobruslit do cíle!

Ukázali jsme si chlapecké i dívčí brusle. Vyhledali jsme rozdíly, vyzkoušeli si je obout, zavázat tkaničky a postavit se na nich. Naučili se básničky (Sáňky, Brusle, Lyže), vyplňovali pracovní listy se zimní tématikou a hlavně si odnesli nové informace, ale i prožitky.

Celým tématem byly děti natolik nadšené, že nosily z domova nakreslené obrázky, kterými sdělovaly své dojmy ze sledování zimní olympiády v televizi. Tyto jejich práce jsme nalepily a vyrobily z nich koláž s názvem „Žijeme zimní olympiádou“.

Zimní olympiáda byla zkrátka super. Moc se nám líbila a už teď se těšíme na další, tentokrát však letní.

Alena Glejtková
Leona Tuhá