Připravujeme se na Masopust

Zimní radovánky – Masopustní veselí

Měsíc Únor má v MŠ několik charakteristických rysů. Těšíme se na kamarády, kteří se nám vrátí po nemoci do našich tříd a připravujeme se na velkou slávu – Masopust. Nemoc si vybírá mezi dětmi spravedlivě, tak se ve třídě Motýlků různě střídáme. Menší počet dětí umožňuje individuální činnosti s dětmi. Samotné děti našly klady i zápory nízkého počtu dětí ve třídě. Negativem samozřejmě je to, že nám chybí náš „oblíbený kamarád“, pozitivně děti hodnotí, že mají více místa, přijde na ně brzy řada a „není tady tolik hluku“J

Dny ve třídě jsou přesto plné tvoření – kreslení, malování, stříhání, překládání a lepení, ale také zpěvu a hraní. Pozorujeme změny počasí, seznamujeme se s tradicí Masopust, významem jednotlivých tradičních masek v průvodu. Učíme se nové básničky, písničky s pohybem i bez něj. Zahráli jsme si pohádku O koblížkovi, vypravovali ji podle obrázků, malovali ji temperovými barvami. Vypravujeme si další známé pohádky,  učíme se pomáhat si, spolupracovat. Zdobíme si třídu i šatnu v duchu karnevalovém a procvičujeme paměť, výslovnost, prstíčky i celé tělo.

Kdoví,….možná jsme postavili úplně posledního sněhuláka letošní zimy….možná vůbec ne. …necháme se překvapit.

Doufám, že každý najdete mezi hromadou fotek to své „překvapení“ a strávíte pěkné chvíle nad fotkami a  rozhovorem s dětmi o tom, co zvládly, naučily se, nebo co v danou chvíli tvořily, hrály, pracovaly.