Zimní olympiáda u Berušek

Sporty a pohyb obecně jsou dětem velmi blízké. Proto jsme se společně vrhli na ty zimní. Nejprve jsme si povídali o tom, co můžeme v zimě dělat, jak se můžeme zabavit a zadovádět si ve sněhu. Výroba velkého společného obrázku byla výzva. Děti pracovaly s barvou, pastelkami, lepidlem a trénovaly jemnou motoriku při výrobě papírového sněhu.
A pak začala olympiáda … „Co to vlastně je? Jak to vypadá? V jakých sportech se soutěží? A hlavně, kdo se jí účastní?“ Na všechny tyto otázky jsme si hravou formou odpověděli. Obrázkový materiál, videozáznamy i praktické ukázky, nás velmi zajímali. Povídali jsme si o olympijských symbolech, řekli si, co symbolizují jednotlivé olympijské kruhy, „zapálili“ olympijský oheň, složili olympijský slib, a tím zahájili naší „Beruščí olympiádu“.
I když nám sníh roztál, poradili jsme si a využili pro hry prostor třídy. Každý den nás čekala jedna disciplína, hod na cíl (biatlon), slalom na lyžích, bob, hokej a krasobruslení. Všechny děti soutěžily s plným nasazením a zaslouží si velkou pochvalu. Při závěrečném ceremoniálu jim byly předány diplomy a medaile. Dětem, které se her zúčastnily, ale na konečných oslavách bohužel chyběly, budou diplomy a medaile rozdány po návratu do školky.
Na fotkách a ve videu můžete shlédnout, jaký úspěch u nás „Beruščí olympiáda“ měla.
Sportu zdar VAŠE BERUŠKY