Poznáváme ovoce

Nejprve jsme si s dětmi ovoce pojmenovali a následně při různých činnostech opakovali jejich názvy. Naučili jsme se říkadla s pohybem o švestce, hruškách i jablíčku. Jablíčko nám sloužilo také k experimentování. Děti si vyzkoušeli praktické činnosti s váhou, krejčovským metrem, ale i třeba s magnety a diodami. Ovoce jsme krájeli, strouhali, sušili, vážili, měřili a také malovali. Procvičili jsme si stříhání a lepení.

Společnými silami jsme si upekli hruškový koláč a děti se seznamovaly s čísly i písmeny. Měly za úkol nejprve „přečíst“ recept, pak podle něj nalézt potřebné suroviny a odvážit je. Hráli jsme si s písmeny, slovy i obrázky. Děti „přepisovaly“ slova pomocí razítek, hledaly na obrázcích dvě slova, která znamenají různé významy, ale stejně znějí, určovaly počet slabik.

Zopakovali jsme si názvy částí stromů, ale i jablíčka. Nevěřili byste, co může připomínat „bubák“ jablíčka J (např. kvíteček, pavoučka, hvězdičku, ale i auto nebo „avii“). Děti rozsvěcovaly diodu pomocí „drátků v jablíčku“. Zkoušely, co přitáhne magnet a co ne.

Seznámili jsme se s vývojovými stádii motýla a škůdcem jabloní. Měli jsme však dostatek času i na své oblíbené hry a hračky.