Zima u „Broučků“

A jak jsme prožili zimu u nás? Nejprve musíme poděkovat paní učitelce Kačence, za společné chvíle strávené v naší třídě. S dětmi se hezky rozloučila malým dárečkem a my ji přejeme na novém pracovišti spoustu úspěchů. V únoru nastoupila nová paní učitelka Klárka, kterou si děti hned oblíbily pro její veselou povahu.

Čím se bavíme, co se učíme? Využili jsme bohaté sněhové nadílky a sníh nás provázel vlastně všemi aktivitami. Experimentovali jsme s ním, naučili jsme se namalovat sněhovou vločku i sněhuláky, už známe zimní sporty a radovánky jsme zakončili masopustním veselím.

Masopustní veselice, veselá je převelice …, a že u nás bylo veselo! Přiblížili jsme si tradici masopustu, zjistili jsme, jak to bylo kdysi a co prožíváme dnes. Děti už vědí, co znamená, a že po něm následuje 40denní půst. Společně už také umíme pojmenovat ústřední postavy v masopustním průvodu (Strakatý, Medvěd, Smrtka, Slaměný, Kobyla aj.) Pana Strakatého jsme oblékli do veselých barviček, medvěd u nás zanechal stopy otištěním bramborových razítek a veselí klauni nám vyzdobili celou třídu. A protože je o masopustu všude spousta jídla, napekli jsme si koláčky z papíru i plastelíny a zahráli si pohádku O Koblížkovi. Tolik jsme se těšili, zpívali jsme, tančili … a nakonec v úterý, masopustní bál si v maskách užili.

Vaši Broučci