Máme to na talíři, aneb v naší mateřské škole vaříme zdravě

Máme to na talíři - nahled

Naše mateřská škola má vlastní kuchyň, kde se denně připravují čerstvá jídla pro přítomné děti. Většina potravin je nakupována od regionálních výrobců, kteří nám garantují jejich čerstvost a kvalitu.

Naše paní kuchařky a vedoucí školní jídelny sestavují pestrý a výživově vyvážený jídelníček, který je v souladu s platnými normami, spotřebním košem a odpovídá zásadám zdravého stravování.

Zásady zdravého stravování v naší MŠ:

Pitný režim – dostatek tekutin po celou dobu pobytu, děti mají k dispozici čistou pitnou vodu, čaj, mléčné nápoje a nápoje s vysokým podílem ovocné složky (Echinacea, pampeliškový a sedmikráskový sirup).

Vitamínová svačinka – každá nesladká svačinka je ozdobena zeleninou, současně je ke každé svačince nabízeno ovoce, přesnídávky s ovocem.

Čerstvá zelenina – upřednostňujeme čerstvou zeleninu před sterilizovanou, kterou podáváme ve formě salátů nebo zeleninové oblohy.

Mléko a mléčné výrobky – upřednostňujeme mléko neochucené, bílou kávu z čekanky, jogurty s obsahem živé jogurtové kultury.

Luštěniny – zdroj bílkovin a vlákniny, pokrmy z nich se objevují v jídelníčku v podobě hlavního jídla, polévek i pomazánek. Používáme červenou čočku, fazole, hrách žlutý a zelený, cizrnu.

Obiloviny – zařazujeme méně známé druhy obilovin (kuskus, bulgur, jáhly, špalda, pohanka) jako zavářku do polévek. Při vaření nahrazujeme bílou mouku moukou špaldovou, pohankovou, cizrnovou a rýžovou.

Maso a masné výrobky – do jídelníčku zařazujeme maso kuřecí, vepřové, hovězí, krůtí. Maso používáme pouze libové.

Ryby – upřednostňujeme rozmanitý sortiment rybmořských. Do jídelníčku jsou ryby zařazovány jako hlavní jídlo i k přípravě pomazánek.

Pečivo – nejpoužívanějším druhem pečiva je chléb (žitný, semínkový). Rohlíky a housky jsou z bílé mouky ve vyváženém poměru s pečivem cereálním.

Již druhým rokem je naše MŠ zapojena do projektu nadačního fondu Albert pod názvem „Zdravá 5“, který učí děti zábavnou formou zdravému životnímu stylu a stravování. Výstupem tohoto projektu je seznámení dětí s různými ingrediencemi, ukázkou výroby a ochutnávky salátů, pomazánek a dalších dobrot.

Na závěr jsme připravili ukázku jednoho stravovacího dne ve školce:

  1. Dopolední svačinka – špaldová krupice s borůvkami, čaj s citrónem, ovoce (ananas)
  • Oběd – polévka z dýně Hokaido (zahuštěná rýžovou moukou), tuňák na másle, vařený brambor, dušená zelenina, nápoj z Echinacei
  • Odpolední svačinka – pomazánka z červené čočky, celozrnné pečivo, rajče, paprika a čekankový nápoj

Přejeme dobrou chuť
Text: Bc. Dagmar Lapuníková a kolektiv kuchyně
Foto: lic. Michaela Kubaníková