Archiv pro měsíc: Listopad 2017

Čáry máry s podzimem „U Vodníka“

Podzim je tu, má se k světu,
barvičkami čaruje,
žlutou, hnědou i červenou
na lístečky maluje.

Podzim je krásný pro své barvičky a zároveň nám dává možnost využít při činnostech v MŠ i pobytu venku rozmanité druhy přírodnin. A to jsme také udělali …

p. uč. Leona a Pavla

Ježek africký na návštěvě „U Vodníka“

V říjnu naši třídu opět po čase navštívila p. Janešíková. Tentokrát přinesla na ukázku mládě ježka afrického a přiblížila nám jeho způsob života i zvyklosti. Děti byly z ježčího kamaráda nadšené a všechny zatoužily ho mít doma jako mazlíčka.

p. uč. Leona a Pavla

 

 

Foto z drakiády

Dodatečné fotky z drakiády „Berušek“ …

Štěně

Cestou ke koním nás čekalo milé překvapení. Potkali jsme se s maminkou od našich bývalých kamarádů, která měla v náruči malinkaté štěňátko. Všichni jsme se s ním pěkně pomazlili a také bychom chtěli mít malého mazlíka doma.

Co nebo koho potkáme příště? Necháme se překvapit.

Vycházka ke koním

Při vycházce ke koním nás čekalo velice milé překvapení. Při vstupu na pozemek nás přivítalo několik koček domácích. Byly přítulné a doprovázely nás až ke stájím.

U koní se nám moc líbilo. Donesli jsme i nějaké dobroty, které mají koně rádi.

Hrátky v listí

Vítr si umí pěkně pohrát s listím na stromech, a tak je nafoukal do zákoutí školky. Děti toho využily při návratu z vycházky. Listí je prostě super. Zábava a smích na sebe nenechaly dlouho  čekat.

S listím jsme si do šatny přinesli malého živočicha – slimáčka. Využili jsme jeho nečekané návštěvy k přímému pozorování.

Eko aktivity máme rádi, s přírodou jsme kamarádi.

Začátky U Berušky

V září se otevřela třída U Berušky pro nejmladší kamarády, děti ve věku od 2 -3 let. První dny odloučení od maminek byly těžší, přišlo i na slzičky. Dnes už se všichni poznáme, jsme kamarádi, společně si hrajeme a ze všeho nejraději zpíváme a cvičíme.

Stáňa